Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Nejnovější rada ve webu:

Domácnost

Jak doma vypěstovat rostlinu avokáda, manga, papáji - postup, návod

Vypěstovat exotickou rostlinku si doma můžete například z plodu avokáda, manga nebo papáji. Oddělte jádro od dužiny a nechte je alespoň týden schnout. Pak je zasaďte do květináče (avokádo musí zůstat z jedné třetiny odkryté), zakryjte mikrotenovým sáčkem a postavte na slunné a teplé místo.

Číst dál: Jak doma vypěstovat rostlinu avokáda, manga, papáji - postup, návod

Jak připravit výluh proti houbám a bakteriím na pokojových rostlinách - postup, návod

Proti houbám a bakteriím, které rostliny napadají, si připravte cibulový výluh: lžíci nakrájené cibule zalijte litrem vlažné vody a nechte v uzavřené nádobě jeden den vylouhovat. Přecezeným výluhem rostliny týden důkladně postřikujte třikrát denně. Malé rostliny můžete ve výluhu přímo vymáchat. Stejné účinky má i výluh z česneku - na litr stačí lžička česneku.

Jak odstranit hmyz z listů a stonků rostlin (vodní lázeň)

Účinným prostředkem proti hmyzu, který škodí na listech a stoncích rostlin, je obyčejná lázeň ve vodě z vodovodu: do kbelíku nalijte vlažnou vodu a přes nádobu napříč položte dvě tyčky. Květináč obalte igelitovým pytlíkem a ovažte, aby zemina nevypadala. Rostlinu pak ponořte (obráceně - "hlavou dolů") listy do vody.

Číst dál: Jak odstranit hmyz z listů a stonků rostlin (vodní lázeň)

Jak odstranit chvostoskoky ze zeminy (sirky)

Chcete-Ii vyhnat chvostoskoky, kteří přebývají v zemině, vsuňte do ní několik zápalek hlavičkou dolů.

Jak odstranit škůdce na listech pokojových rostlin (česnek)

Proti různým škůdcům na listech pomáhá stroužek česneku, který vtisknete do zeminy v květináči. Nesmíte ho ovšem zapomenout vytáhnout dříve, než začne zahnívat.

Jak naleštit listy pokojových roslin (pivo)

Chcete-Ii, aby se listy krásně leskly, omyjte je čas od času zředěným pivem, které jim propůjčí vysoký lesk.

Jak odstranit bílé okraje z květináče (ocet)

Když mají květináče nevzhledné bílé vápenaté okraje, ponořte je při přesazování na jeden den do octové vody a pak nechte uschnout.

Jak vytvořit přírodní drenáž v květináči (skořápky)

Otvor ve dnu květináče zakryjte nahrubo rozmačkanými vaječnými skořápkami. Vytvoříte přírodní drenáž. Rostlina tak navíc dostane i živiny

Jak připravit hnojivo pro pokojové rostliny (vaječné skořápky)

Vaječné skořápky nevyhazujte. Rozmačkané nadrobno nebo rozemleté jsou dobrým doplňkovým hnojivem pro všechny pokojové rostliny. Můžete je také schraňovat ve velké sklenici, doplnit vodou a nechat asi dva týdny odstát. Vodu pak používejte na zalévání.

Co použít jako hnojivo pro pokojové rostliny (sedlina z černého čaje)

Sedlina z černého čaje se dá použít jako vynikající hnojivo pro pokojové rostliny. Občas je přimíchejte do zeminy v květináčích.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny