Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Nejnovější rada ve webu:

► Usnadnění porodu - byliny, bylinky, babské rady

Odvar ze lněného semene pro budoucí maminky pro úspěšný průběh těhotenství a porodu: 2 lžíce opraného lněného semene povaříme v 1/2 litru vody 5-10 minut. Přecedíme a pijeme 1 šálek ráno a 1 večer od druhé půlky těhotenství až do porodu i po něm pro úspěšné kojení.

Číst dál: ► Usnadnění porodu - byliny, bylinky, babské rady

► Podpora tvorby mateřského mléka - byliny, bylinky, babské rady, přírodní léčba

Čaj pro zvýšení, podporu tvorby mateřského mléka: 1 lžička podrceného semene fenyklu dáme do 1 hrnku studené vody, necháme přejít varem a louhujeme 10 minut. Pijeme vždy 1 sklenici po obědě a po večeři.

Těhotenství, zpevnění svalstva po porodu - byliny, bylinky, léčba (kontryhel)

Čaj (nálev) z kontryhele pro těhotné a po porodu: 1 polévkovou lžíci suché natě kontryhele přelijeme jedním hrnkem vroucí vody a louhujeme 15 minut. Pijeme od třetího měsíce těhotenství denně a ještě 10 dní po porodu pro zpevnění svalstva podbřišku.

Těhotěnská nevolnost - jak, čím pomoci, ulevit (zázvor, med, minerálka)

Při těhotenských nevolnostech svaříme 100 g zázvoru a 250 ml vody a necháme jeden den odstát. Slijeme přes sítko, do odvaru přidáme 2 lžičky medu a 2 minuty povaříme. Vždy 1 lžičku směsi rozpustíme ve sklenici minerálky a užíváme nalačno každý den.

Těhotenství, gravidita - co jíst, užívat (med)

Pro celkové zlepšení průběhu těhotenství se doporučuje zvýšená pravidelná konzumace medu. Využívá se sedativního účinku medu a doplnění vápníku, fosforu plus dalších látek, které přispívají ke zvýšení odolnosti organismu matky i plodu.

Číst dál: Těhotenství, gravidita - co jíst, užívat (med)

Tvorba mléka při kojení - podpůrný likér - jak udělat, připravit (víno, semena kopru)

Likér pro kojící ženy, podporující tvorbu mléka: Svařte si v litru dobrého vína hrst koprových semínek, sceďte a dobře zazátkujte. Pijte denně 2-4 menší štaprle.

Napětí, tlak v prsou při kojení - jak, čím ulevit, pomoci (tvaroh)

K obtížím při kojení musíme započítat i nepříjemný pocit tlaku v prsou. V takovém případě sáhněte po tvarohu - několik polévkových lžic plnotučného tvarohu rozetřete na kousek plátna a přiložte asi na patnáct minut na prsa. Napětí záhy poleví.

Kojení, trhlinky na bradavkách při kojení - jak, čím léčit, pomoci (sádlo)

Vezměte si s sebou do porodnice domácí čerstvé sádlo, babská rada ho totiž doporučuje jako skvělého pomocníka proti trhlinkám na prsních bradavkách. Vždy po kojení je namažte sádlem, samozřejmě by mělo být domácí a nesolené.

Kojení, tvorba mléka při kojení - čím podpořit tvorbu, množství mléka (brutnák)

Největší radost budou mít kojenci, pokud jejich maminky budou každý den v době kojení popíjet čaj z brutnáku. Na podporu tvorby mateřského mléka stačí hrst květů na čtvrtlitrový hrnek a deset minut louhování.

Kojení, tvorba mléka při kojení - jak zabránit tvorbě mléka při odstavení dítěte (šalvěj)

Pokud žena již přestala kojit a dítě odstavila, doporučuje se na snížení tvorby mateřského mléka šalvěj. Čaj si připravíte obvyklým způsobem z kávové lžičky šalvěje na hrnek vody, louhuje se deset minut. Čaj popíjejte po celý den, ale ne dlouhodobě. Pamatujte, že šalvěj můžete použít teprve tehdy, když už vůbec nekojíte - není vhodná ani v těhotenství.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny