Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Potraviny

Jak využít zbytky slaných tyčinek, preclíků - tipy, rady

Téměř po každém večírku zbudou slané tyčinky nebo preclíky. Rozdrtíme je válečkem na nudle a získáme tak výbornou kořeněnou strouhanku na trojobal při smažení.

Jak využít zbytky piškotů, piškotových moučníků - tipy, rady

Zbytky piškotů a piškotových moučníků najemno rozdrobíme a používáme k vysypání forem při dalším pečení.

Jak použít zbylé palačinky, omelety (vložka do polévky)

Zbylé palačinky nebo omelety (ovšem neslazené) použijeme pokrájené na nudličky jako výbornou vložku do polévky.

Jak využít nespotřebovaný chleba (chlebové chipsy)

O plýtvání potravinami se v poslední době mluví stále více. A oprávněně. Jděte příkladem: starší chléb nevyhazujte, ale připravte z něj vynikající chipsy. Chléb nakrájejte na malé kostky. Do mísy dejte trochu oleje, rozetřený česnek, pepř, mletou papriku, kmín a případně oblíbené bylinky (např. majoránku).

Číst dál: Jak využít nespotřebovaný chleba (chlebové chipsy)

Jak přilepit štítek na zavařeniny, aby šel dobře sundat (bílek)

Sněhem z bílků přilepíte papír na sklo - například štítky na zavařeniny. Je dobře rozpustný ve vodě, takže až bude potřeba, štítek pohodlně odstraníte.

► Jak využít nevypitý zbytek vína (vinné kostky)

Víno zbylé po večírku v lahvích nevylévejte. Naplňte jím výrobník na led a zmrazte je. Budete tak mít do zásoby tzv. vinné kostky, kterými můžete ochutit omáčky nebo sladká jídla. Zbytky vína také můžete přilít k vinnému octu, který tak získá intenzivnější chuť.

► Jak využít slupky od jablek aniž byste je vyhodili do koše nebo na kompost

Jak využít slupky od jablek, které vám jsou už k ničemu a jsou na vyhození do koše nebo na kompost? Vyrobte si domácí ovocný čaj. Zde je recept: 1 díl sušených slupek z domácích jablek + 1 díl sušených plodů rakytníku řešetlákového, které zbydou po vylisování šťávy (nebo jedlých červených jeřabin) + 1 díl sušených podrcených bobulí aronie (obarví čaj na krásnou červenou barvu). Zalijeme vroucí vodou a louhujeme 15 minut nebo pro lepší chuť čaj povaříme 7 minut a scedíme.

Číst dál: ► Jak využít slupky od jablek aniž byste je vyhodili do koše nebo na kompost

Jak, k čemu využít, použít prázdnou krabici od mléka nebo džusu - tipy, rady, doporučení

Krásně hranatou krabici například od mléka nebo džusu nevyhazujeme, ale odstřihneme její vrchní obdélníkovou část a spodek použijeme pro uskladnění potravin do mrazáku. Po odstřihnutí vrchní části krabici dobře vypláchneme vodou, necháme vysušit a vložíme do ní mikrotěnový sáček. Dovnitř pak můžeme vkládat vhodné potraviny (zeleninu, ovoce aj.). Sáček nahoře uzavřeme a přikryjeme odstřiženou částí a gumičkou. Před uložením je vhodné na krabici nalepit jmenovku s jejím obsahem.

Jak využít kapustový stonek - tipy (do smoothie, kořenící směsi)

Kapustový stonek - dá se odšťavnit a přidat do ovocné nebo zeleninové šťávy. Také jej můžete usušit a společně s černým kořením pomlít a používat jako kořenící směs.

Číst dál: Jak využít kapustový stonek - tipy (do smoothie, kořenící směsi)

► Jak využít jablečné ohryzky (jablečný ocet)

Jak využít ohryzky z jablek? Vyrobte si  jablečný ocet.   Jak ho vyrobit se dozvíte zde:

Číst dál: ► Jak využít jablečné ohryzky (jablečný ocet)

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny