Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Nejnovější rada ve webu:

Hobby, koníčky

Čím osvěžit nalíčenou pleť maku-upem během dne, aby vypadala svěže (minerálka)

I nalíčenou pleť několikrát denně jemně postříkejte rozprašovačem, do něhož jste nalili minerální vodu. Make-upu se nic nestane a pleť bude svěžejší.

Jak opravit zlomenou rtěnku (teplo, mrazák)

Zlomenou rtěnku nahřejte nad plamenem, obě změklé části přitiskněte k sobě a rtěnku nechte ztvrdnout v chladničce.

Jak ořezat konturovací tužku, aby se nelámala, nemazala (mrazák)

Chystáte-li se došpičata ořezat konturovací tužky na oči, na obočí nebo na rty, vložte je předtím na několik minut do mrazničky. Nebudou se mazat ani lámat.

Jak zabránit zalepení vršku u laku na nehty (masný krém)

Aby se vám hrdlo lahvičky s lakem nezalepilo, potřete ho trochou mastného krému.

Mrkvová kolečka pro psy - příprava, postup

Mrkvová kolečka pro psy: Připravte si 200 g mrkve, 1 vejce, 4 lžíce vody, 250 g polohrubé mouky, 3 lžíce oleje a 1/2 prášku do pečiva. Vejce utřete s olejem, přidejte jemně nastrouhanou mrkev a vodu. Vmíchejte mouku s práškem do pečiva a vypracujte těsto. Rozválejte a vykrajujte kolečka. Pečte asi 20 minut.

Vánoční cukroví pro psy - postup, příprava

Vánoční cukroví pro psy: Potřebujete 1/2 kg kuřecích jater, 1/2 kg sáčku ovesných vloček, 3 vejce, majoránku, česnek. Vše umixujte v mixéru na kaši a rozetřete na velký plech vyložený pečícím papírem. Upečený plát pak nakrájejte. Nebo můžete těsto nalít do forem. Pečte asi 15-20 minut na 200 °C.

Perník pro psy - postup, příprava

Perník pro psy: 500 gramů hovězích jater a 1-2 vajíčka se skořápkou rozmixujte. K tomu přidejte ovesné vločky, celozrnnou mouku a smíchejte v hustou kaši. Poté těsto naplňte do formy a nechte péct asi 25 minut při 180 °C.

Dýňové sušenky pro psy - postup, příprava

Dýňové sušenky pro psy - příprava: Smíchejte dýni a vejce, přidejte sůl, sušené mléko, kypřicí prášek a postupně mouku. Vodu přidejte podle potřeby, aby vzniklo pevné nelepivé těsto. Vyválejte placku silnou asi 1 cm.

Číst dál: Dýňové sušenky pro psy - postup, příprava

► Jak se zbavit kovaříka drátovce v bramborách (překrojený brambor)

Řádí-li u vás v zahradě drátovec, hlízy brambor jsou nakousané. Najdeme na nich 2-3 mm velké okrouhlé hluboké otvůrky, kterými do brambor často proniká hniloba. Škody způsobují 2-2,5 cm dlouhé hnědožluté drátkům podobné larvy kovaříků, tzv. drátovci. Žijí několik let v zemi a živí se převážně odumřelým rostlinným materiálem. Po přezimování a v suchém období se živí i čerstvými podzemními částmi rostlin.

Číst dál: ► Jak se zbavit kovaříka drátovce v bramborách (překrojený brambor)

► Jak se zbavit krtonožky v zahradě - tipy, rady, zkušenosti (hlístice)

Vyskytne-li se vám na zahradě krtonožka, rostliny chřadnou a posléze odumírají. Mají nakousané nebo prokousané kořeny, postiženy mohou být i spodní části stonků. Škůdce se vyskytuje téměř u všech druhů zeleniny a najdeme ho i na jahodách. Dospělé krtonožky jsou velké asi 4-6 cm a mají žlutohnědou barvu. Hmyz žije v podzemních chodbičkách o průměru prstu a v noci vylézá na povrch.

Číst dál: ► Jak se zbavit krtonožky v zahradě - tipy, rady, zkušenosti (hlístice)

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny