Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Nafukovací balonek nejde nafouknout - jak, čím pomoci

Koupíte-li dětem na oslavu omylem balonky určené ke strojovému nafukování, odpor jejich stěny nejspíš nezdolají ani plíce vrcholového sportovce. Týká se to především balonků podlouhlého tvaru. Pomoc je snadná - navlékněte balonek na ramínko vodovodní baterie a napusťte ho opatrně vodou.

Číst dál: Nafukovací balonek nejde nafouknout - jak, čím pomoci

Koupání dětí ve vaně - jak zabránit uklouznutí, utopení, nehodě (koš na prádlo)

Když vaše dítě vesele dovádí ve vaně plné vody, samozřejmě z něj nemůžete spustit oči. Ledaže byste si pořídili náhradu bezpečné dětské vaničky v podobě plastového koše na prádlo - vložte ho do naplněné vany a dítě do něj posaďte.

Číst dál: Koupání dětí ve vaně - jak zabránit uklouznutí, utopení, nehodě (koš na prádlo)

Guma na tužky mastná - jak, čím vyčist, odmastit (soda)

Guma na tužky je najednou mastná a zanechává po sobě na papíře šmouhy napravo nalevo? Namočte ji na chvilku do vody se sodou.

Krájení plastelíny, moduritu bez nože - jak to udělat, co použít (dentální nit)

Plastelínu nebo modurit krájejte dentální nití, na rozdíl od nože se na ni nebudou lepit.

Barevná křída na malování, jak vyrobit barevnou křídu na malování - postup, návod, příprava, suroviny

Domácí výroba barevných kříd na malování pro děti:   Každou trubičku z jedné strany zalepte, aby následně sádra nevytékala. Pokud používáte trubičky od alobalu/fólie/pečícího papíru, rozstřihnete je předtím na kratší úseky. Trubičky vyložte pečícím papírem. Smíchejte 2-3 lžíce tempery s 1/2 hrnkem vody a 3/4 hrnku sádry (či se přizpůsobte návodu na sáčku sádry). Směs přendejte do plastového sáčku, odstřihněte roh a směs vmáčkněte do roličky. Nechte uschnout alespoň 12 hodin, odstraňte roličku a kreslete.

Číst dál: Barevná křída na malování, jak vyrobit barevnou křídu na malování - postup, návod, příprava,...

Jak poznáme trvrdost tuhy podle označení na tužce, nač, k čemu se hodí použít různé druhy tužek - tipy, rady, doporučení

Tužky při nákupu pro naše děti vybíráme většinou grafitové. Označená číslice znamená tvrdost tuhy. Čim je číslice vyšší, tím je tuha tvrdší. Nejměkčí je označení" 1" a používá se na kreslení. ,, 2" je určena pro běžné psaní,,, 3" je optimální na rýsování. Pro děti v nižších ročnících je nejlépe kupovat tužku již ořezanou a opatřenou na horním konci pryží. Pryže pak kupujeme raději měkké, lépe se s nimi gumuje. Tzv. plastické pryže jsou vhodnější spíše na kreslení.

Kolik kilogramů by měla maximálně vážit prázdná školní brašna, aktovka pro dítě, nač si dávat při nákupu pozor - tipy, rady, doporučení

Stanovené limity hmotnosti prázdných aktovek pro I. stupeň: 1 200 g, II. stupeň: 1 400 g. Moudrý rodič by si měl tyto normy uvědomit, neboť do brašny se musí vejít kromě všech pomůcek i svačina, případně přezůvky a oblečení na tělocvik. Měl by při nákupu školní výbavy brát v úvahu i tyto skutečnosti a šetřit s každým gramem, který nakupuje.

Jaká je doporučená maximální váha školních brašen, aktovek se zátěží v různých ročnících - tipy, rady, doporučení

Školnl brašna je zátěží, kterou nosí žák denně do školy. Lékaři povolují školákům břemena jen o váze:
1. - 2. ročník 2,5 kg, 3. - 4. ročník 3,5 kg, 5. - 6. ročník 4 kg, 7. - 9. ročník 5 kg

Jak využít dětskou postýlku když dítě vyroste (stoleček na malování pro dítě)

Pokud díte vyroste z dětské postýlky, nemusíte ji hned vyhazovat nebo prodat. Stačí ji přebudovat na dětský stoleček na malování.  

Číst dál: Jak využít dětskou postýlku když dítě vyroste (stoleček na malování pro dítě)

Jak podat kojenci lék aby ho nevyplivoval (vstříknout ho do děravého dudlíku)

Kojenec vám vyplivuje léky, které mu dáváte? Pomoci by mohlo vstříknout lék do děravého dudlíku. Je větší šance, že kojenec lék polkne.  

Číst dál: Jak podat kojenci lék aby ho nevyplivoval (vstříknout ho do děravého dudlíku)

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny