Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

► Čaj na bolestivou menstruaci, měsíčky - byliny, bylinky, léčba

Čaj z majoránky při menstruačních bolestech: 1 lžička majoránky + 1 lžička lipového květu + 1 lžička yzopu; zalijeme 1 hrnkem vroucí vody a louhujeme 5 minut. Ráno a večer pijeme 1 šálek, a to vždy 2 dny před očekávanou menstruací.

► Bělotok, bílý výtok z pochvy - bylinkový výplach

Výplach pochvy při bílém výtoku ze slézu a mateřídoušky: 2 lžíce slézu + 10 větviček mateřídoušky nebo tymiánu vložíme do 1/2 litru studené vody, přivedeme k varu, odstavíme a louhujeme 10 minut. Přecedíme přes papírový filtr. Výplach provádíme 1x denně.

► Zánět vaječníků, prochladnutí vaječníků - sedací koupel, byliny, bylinky,

Řebříčková sedací lázeň při zánětech vaječníků a jejich bolestech z prochladnutí: 100 g nati řebříčku namočíme na 12 hodin do 1/2 litru studené vody. Pak výluh ohřejeme a vlijeme do teplé vody do koupele. Do vany nalijeme tolik vody, aby byly ledviny (bedra) ponořeny a koupeme se 20 min.

Číst dál: ► Zánět vaječníků, prochladnutí vaječníků - sedací koupel, byliny, bylinky,

Měsíčkový odvar pro výplach pochvy při bílém výtoku

Měsíčkový odvar pro výplach pochvy při bílém výtoku: 100 g měsíčkového květu bez kalichů dáme do 2 litrů studené vody a povaříme krátce jen 1-2 minuty a odstavíme z ohně. Scedíme, nalijeme do vody ve vaně pro sedací koupel.

Číst dál: Měsíčkový odvar pro výplach pochvy při bílém výtoku

Bolestivá menstruace, potíže před mentruací, PMS (pupalkový olej)

Pupalkový olej proti potížím před menstruací u žen: Užíváme denně 2 lžičky pupalkového nebo brutnákového oleje zastudena lisovaného, dá se také zakoupit jako tobolky - kapsle v lékárně.

Masáž při bolestivé menstruaci, PMS (heřmánkový olej)

Heřmánkový esenciální olej pro masáž při potížích před menstruací (premenstruační syndrom - PMS) u žen: Pro zmírnění křečí a bolestí pomáhá také aromaterapeutická masáž podbřišku. Smícháme 20 ml základního oleje  slunečnicového, olivového nebo jojobového se 3 kapkami od každého z éterických olejů z heřmánku, kmínu a meduňky a touto směsí masírujeme podle potřeby.

Silná menstruace, menzes - byliny, bylinky, léčba (kontryhel)

Čaj (nálev) z kontryhele při silné menstruaci: 1 díl kontryhele + 1 díl řebříčku + 1 díl měsíčku lékařského. 3 lžičky směsi přelijeme hrnkem vroucí vody a necháme louhovat 15 minut. Přecedíme a pijeme 2 šálky denně.

► Jak si ulevit při přechodu, klimakteriu, menopauze (med, mateří kašička)

Zejména při špatné náladě, která provází přechod, tedy klimakterium neboli menopauzu u žen, se doporučuje užívat 1 lžičku medu s mateří kašičkou 30 až 40 minut před jídlem.

► Přechod, klimakterium, návaly horka - přírodní léčba bez léků, chemie

Při přechodu, klimakteriu, menopauze a s tím spojených návalech horka u žen: doporučuje se 2x denně po 20 kapkách propolisové tinktury.

Zánět pochvy, děložního hrdla - jak, čím léčit, pomoci (propolis)

Při zánětu pochvy a děložního hrdla: do 1 dl převařené vody dáme 10 kapek propolisové tinktury a vyplachujeme 2x denně po dobu 5 až 8 dnů. Při léčení gynekologických potíží, jako je svědění, záněty či plísňová onemocnění pochvy, eroze děložního hrdla nebo jeho špatném hojení, má opakovaná aplikace propolisu pozitivní efekt.

Číst dál: Zánět pochvy, děložního hrdla - jak, čím léčit, pomoci (propolis)

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny