Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Voda

Jak ušetřit vodu při namáčení prádla

Silněji zašpiněné prádlo můžete přes noc namočit rovnou v pračce. Dejte prádlo a prací prášek jako obvykle do pračky, nechte napustit vodu a pračku vypněte. Druhý den prací program opět spusťte.

Voda v bazénu vydrží déle čistá - jak to udělat, co použít (soda)

Zásaditou vodu v bazénu dokáže trvale udržet jedlá soda.

Zbylá voda v konvici - jak využít, použít

Jestliže vám ve varné konvici zbyla voda, můžete ji použít buď na napařování při žehlení nebo zalití pokojových rostlin - převařená voda totiž obsahuje méně vodního kamene a žádný chlor.

Praní prádla - jak ušetřit

Při praní v automatické pračce se snažíme co nejlépe využít její kapacitu. Poloprázdná pračka (pokud nemáme možnost si přepnout na poloviční plnění) spotřebuje stejné množství vody a energie jako pračka plná.

Splachování WC - jak to udělat, abychom ušetřili vodu

Asi třetina spotřeby vody v domácnosti připadne na splachování toalety. Zde jsou dvě možnosti úspor. Jednak si pořídíme toaletu, u které je možnost regulovat množství splachované vody podle potřeby. Kde tuto možnost nemáme, pořídíme si do splachovadla tzv. skrblíka, to je závaží, které v okamžiku, kdy pustíme táhlo od splachovače, ihned uzavře přítok vody, a tak můžeme snadno regulovat množství splachované vody podle potřeby.

Jak ušetřit vodu (kapající kohoutek)

Neotálíme s opravou kapajícího kohoutku. Množství odkapané vody nám velmi zřetelně ovlivní účet vodného a stočného.
Ještě výraznější zbytečná spotřeba vody je u protékajícího WC.

Čištění zubů - jak to udělat, abychom ušetřili vodu

Při čištění zubů používáme skleničku či kelímek, nenecháváme po celou dobu puštěnou vodu.

Jak ušetřit vodu - páková nebo kohoutková baterie?

Pořídíme si raději pákové vodovodní baterie, které oproti kohoutkovým ušetří asi 40 % vody.

Jak ušetřit vodu - sprcha nebo vana?

Mnohem méně vody spotřebujeme při sprchování než při koupeli ve vaně.

Jak efektivně ušetřit za vodu

Každý z nás denně spotřebuje desítky, někdo i více než sto litrů pitné vody. Je to plýtvání vodou. Voda je stále vzácnější, a kromě toho musíte spotřebované množství draze zaplatit. A víte, kolik vody se dá ušetřit, když se budeme řídit těmito radami?

Sprcha místo vanové koupele a úspora činí až sto litrů vody. Používání skleničky při čistění zubů - úspora kolem dvaceti litrů. Úsporný splachovač WC- úspora sedm litrů. Dobře utěsněný vodovodní kohoutek - úspora dvanáct litrů denně.Moderní typ pračky - úspora kolem osmdesáti pěti litrů na každé praní.

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny