Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Zahrada a trávník

Jak odpudit slimáky v zahradě (okurka, hliníkový tác)

Okurka poslouží na zahradě jako odpuzovač slimáků. Plátky naskládejte na tác z hliníku - její šťáva a kov společně reagují a vytvářejí pro slimáky velmi odpudivé aroma, které lidský čich nevnímá.

Jak vyhnat krtka ze zahrady (pet lahev)

Na rozdíl od hryzce je krtek užitečný - živí se totiž hmyzem. Jeho poznávacím znamením jsou vysoké krtiny. Pokud jich je příliš, krtky nezabíjejte, ale vyžeňte je. Do krtin zasuňte hrdlem nahoru prázdné lahve. Rezonance větru krtky vypudí.

Číst dál: Jak vyhnat krtka ze zahrady (pet lahev)

Jak zlikvidovat plevel v dlažbě, dlaždicích (slaná voda)

Vadí-Ii vám plevel vyrůstající mezi dlaždicemi, zalijte ho vřelou slanou vodou.

Jak odpudit hmyz, mšice v zahradě (výluh z kopřiv, ořechového listí, přesličky)

Nežádoucí hmyz v zahradě odpuzují aromatické rostliny. Proti mšicím se účinně ochráníte postřikem silného výluhu z kopřiv, ořechového listí nebo přesličky.

Jak přilákat žížaly na kompost (kávová sedlina)

Chcete-Ii na kompost přilákat žížaly, přidejte do něho větší množství kávové sedliny.

Jak odstranit slimáky ze zahrady (slupky z grepu)

Slupku z rozkrojeného grapefruitu položte na noc na zahradu. Přes noc se pod ní shromáždí slimáci, ktere můžete posléze zlikvidovat.

Co nepatří do kompostu

Na kompost nevyhazujte větší množství citrusových plodů. Jejich chemicky ošetřené slupky špatně tlí. Stejně tak na kompost nepatří zbytky rostlin a plodů napadených škůdci a plísněmi. Plevel vždy dávejte doprostřed kompostu, kde je nejvyšší teplota, která semínkům plevele zničí schopnost klíčení.

Jak založit kompost - postup, návod

Zem z kompostu je nejlepší zeminou pro květinové a zeleninové záhony. Pro založení kompostu vybírejte stinné místo. Na kompost patří všechny rostlinné odpadky z domu i ze zahrady: odřezky ze zeleniny, popel, listí a tráva. Vrstvy vždy proložte suchým klestím.

Číst dál: Jak založit kompost - postup, návod

Jak využít dřevěný popel z kamen, krbu (hnojivo na záhon)

Dřevěný popel z kamen nebo krbu nevyhazujte, ale rozsypte ho na záhony. Je to dobré hnojivo a mnohé rostliny navíc chrání před hmyzími škůdci a slimáky. Popel z uhlí se ke hnojení nehodí!

► Jak se zbavit krtonožky v zahradě - tipy, rady, zkušenosti (hlístice)

Vyskytne-li se vám na zahradě krtonožka, rostliny chřadnou a posléze odumírají. Mají nakousané nebo prokousané kořeny, postiženy mohou být i spodní části stonků. Škůdce se vyskytuje téměř u všech druhů zeleniny a najdeme ho i na jahodách. Dospělé krtonožky jsou velké asi 4-6 cm a mají žlutohnědou barvu. Hmyz žije v podzemních chodbičkách o průměru prstu a v noci vylézá na povrch.

Číst dál: ► Jak se zbavit krtonožky v zahradě - tipy, rady, zkušenosti (hlístice)

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny