Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Péče o tělo, líčení

► Domácí kakaový peeling na obličej - příprava

Kakaový peeling na obličej - příprava: Kávu a olej opatrně vmíchejte do krému. Aplikujte pomocí prstů na navlhčenou pleť mimo oblast očí a rtů, provádějte jemnou masáž. Poté směs setřete odličovacím tamponem nebo smyjte vodou.

Číst dál: ► Domácí kakaový peeling na obličej - příprava

► Domácí jahodový peeling - postup, příprava

Jahodový peeling - příprava: Najemno rozdrcené jahody dejte do misky, přidejte cukr, kokosový olej a vanilkový extrakt a dobře rozmíchejte. Vložte do sklenice s uzávěrem a uchovávejte v lednici. Používejte na mokrou pokožku těla - nejlépe ve sprše.

Číst dál: ► Domácí jahodový peeling - postup, příprava

Peeling na ruce - jak udělat, připravit (pomerančová šťáva, med, cukr, sůl, olivový olej)

I rukám dělá peeling dobře. Zbaví je odumřelých kožních buněk z povrchové vrstvy kůže, takže se krémy, které ruce vyživují a chrání, lépe vstřebávají. Zimní peeling připravíte z mandarinkové nebo pomerančové šťávy, medu, pískového cukru nebo jemné soli a olivového oleje. Pár minut zlehounka masírujte každičkou část rukou, i mezery mezi prsty.

Číst dál: Peeling na ruce - jak udělat, připravit (pomerančová šťáva, med, cukr, sůl, olivový olej)

Byliny čistící krev, detoxikující bylinky - které rostliny čistí krev a detoxikují

Bylinky čistící krev, tedy způsobující detoxikaci organismu jsou:   kopřiva, jitrocel, rozrazil, puškvorec, rozrazil, tužebník, třapatovka, česnek medvědí, kručinka, libeček, kurkuma, rukola, dále artyčoky švestky, cibule, mochyně, lilek, proskurník a také švédské kapky - více informací o bylinkách a o švédských kapkách na www.bylinkyprovsechny.cz 

Koupel s levandulí, levandulová koupel - recept, postup, návod na přípravu

Jak připravit levandulovou koupel? Několik hrstí sušené kvetoucí levandulové natě vaříme půl hodiny v 5 litrech vody. Necháme vychladnout a vlažné nalijeme do koupele.

Jak se zbavit oteklých očních víček snadno a rychle

Na oteklá oční víčka nepotřebujete žádné drahé krémy z lékárny. Oteklých očních víček se zbavíte zadarmo a rychle, když dvě polévkové lžíce necháte vychladit v rnrazáku a potom je na minutu přiložte na zavřená víčka.

Jak se zbavit pachu cibule, česneku na rukách

Pokud jste krájeli cibuli nebo česnek, může se vám stát, že vám budou zapáchat ruce. Toho se snadno a rychle zbavíte, pokud místo mýdla použijete zubní pastu, kterou rozetřete na ruce a pak smyjete. 

Jak opravit zlomenou tvářenku

Je to vždy k vzteku, když se stíny nebo tvářenka zlomí. Nápravu zjednáte tím, že na drobečky kápnete jednu až dvě kapky obyčejné francovky a při tlačíte na ně zadní stranu lžičky. Až alkohol vyprchá, vše zase bude držet pěkně pohromadě. 

Číst dál: Jak opravit zlomenou tvářenku

Jak se kvalitně nalíčit rtěnkou na rty

Nejprve si rty naličte make-upem a přepudrujte. Pak použijte konturovací tužku a nakonec rtěnku. Zásadni chybou, kterou ženy dělají, je použiváni rtěnky v klasické vysunovací úpravě. Se špalikem, na který se rtěnka postupně obrousí, však v žádném připadě nemůžete rty dobře naličit. Chcete-li je mít bez přetahování a nedotažených mist, nanášejte rtěnku nejprve na kosmetický štěteček a teprve
pak na rty. Nemáte-li po ho ruce, použijte obyčejný štětec na malovini temperami.

Číst dál: Jak se kvalitně nalíčit rtěnkou na rty

Jak snížit množství odřezků z kajalové a konturovací tužky

Kajalové a konturovací tužky na rty před ořezáváním uložte na pár hodin do ledničky. Nebudete pak mít tak velký odpad při ořezávání kajalové či konturovací tužky.

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny