Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Dietní lívance, dietní vafle

Kdo by neměl rád voňavé čerstvé lívance nebo nadýchané vafle potřené třeba marmeládou  a posypané moučkovým cukrem? Ti, kdo bedlivě sledují množství spotřebovaných kalorií, mohou snadno nějaké ušetřit, pokud při přípravě palačinkového těsta nahradí minimálně polovinu másla smetanou na vaření nebo mlékem. Potom vafle či lívance upečte jako obvykle. Budou mít méně kalorií a na chuti jim to nijak neubere.

Čím je možné nahradit smetanu v polévce

Pro zjemnění chuti je možné do některých polévek přidat smetanu, kterou však lze nahradit i čerstvým bílým jogurtem.

Dietní mramorový koláč - čokoládu nahraďte borůvkami

Vždyť nemusí být každá sladkost tak kalorická! Mramorový koláč projednou nepečte s čokoládovým těstem, ale tmavší těsto připravte z rozmixovaných borůvek.

Jak udělat z majonézy nebo tatarky dietní light

Majonézu nebo tatarskou omáčku můžete zředit přírodním jogurtem. Získá svěží chuť a navíc je i mnohem lepší pro vaši postavu.

Dietní netučná marináda na grilované maso

Přemýšlíte jak rychle namarinovat maso před grilováním? Pokud nedržíte dietu, natřete ho před tepelnou úpravou tatarskou omáčku (ta se skládá z vaječných žloutků a tuku) a pokud chcete mít maso dietnější a méně tučné, namarinujte ho šťávou z pomeranče nebo grepovou šťávou. Maso získá neobvyklou chuť.

Jak vyrobit netučné palačinky, bramboráky, bramborové placky

Bramborové placky se nemusí péct jenom na pánvi. Můžete použít vafiovač. Placky jsou stejně dobré, ovšem pečení je rychlejší a spotřebujete podstatně méně tuku.

Smetanová omáčka light - jak odtučnit smetanovou omáčku

Máte rádi poctivé smetanové omáčky? Jsou chuťově vynikající, ovšem je to kalorická bomba. Aby byla méně tučná a kalorická (a tím zdravější), použijte místo smetany ke šlehání (33 % tuku) smetanu na vaření (10 %).

Čím je možné nahradit máslo při redukční dietě?

Držíte dietu? Tak místo běžného másla použijte do těsta stejné množství jogurtového másla.

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny