Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Bolesti

► Jak zmírnit bolest hlavy (černá káva a citronová šťáva)

Bolest hlavy často zažene šálek černé kávy, do níž stříkneme trochu citronové šťávy z čerstvého citronu.

► Jak zmírnit migrénu (kafr)

Malý kousek kafru zabalený do vaty si strčíme do ucha - záchvat migrény tak buď zmírníme, nebo se ho zcela zbavíme. Co je to kafr se dozvíte zde.

Jak zmírnit bolest hlavy po pití alkoholu (káva, citronová šťáva)

Bolí-li vás po probdělé noci s alkoholem hlava, vypijte šálek překapávané kávy (bez cukru a bez mléka) se dvěma čajovými lžičkami citronové šťávy. Udělá se vám lépe.

Jak odstranit křeč v lýtku

Když vás chytne křeč do lýtka, dejte si ukazováček mezi nos a horní ret a bod mačkejte. Křeč rychle zmizí. Možná se tomu pousmějete, ale je to mnohokrát vyzkoušené.

► Bolest hlavy, migréna, bolest uší - byliny, bylinky, léčba

Tinktura z kopretiny řimbaby při bolestech hlavy, migréně a při ušních zánětech: Při nástupu migrény nakapeme 5-10 kapek do lžíce vody a vypijeme každou půlhodinu. Po záchvatu v léčbě pokračujeme 3x denně, podáváme 10-15 kapek. Do půl roku léčby většinou migrény vymizí. Nepoužíváme v těhotenství a při kojení.

Číst dál: ► Bolest hlavy, migréna, bolest uší - byliny, bylinky, léčba

Bolest uší - byliny, bylinky, léčba

Čerstvá netřesková šťáva jako lék při nemocech uší: Netřeskové listy rozdrtíme v porcelánovém lékárenském hmoždíři a do šťávy namočíme vatový tampon, který vložíme do ucha při nedoslýchavosti, zvonění v uších. Při ušních zánětech u dětí nakapeme 2-3x denně do ucha několik kapek čerstvé šťávy.

Číst dál: Bolest uší - byliny, bylinky, léčba

► Bylinný polštářek na bolest - polštářek na obklady

Bolest tišící polštářek z meduňky: Plátěný lněný či bavlněný polštářek naplníme řezaným suchým listím meduňky. Před použitím nahřejeme a přikládáme na bolestivá místa při revmatismu, otocích a pohmožděninách.

Medová masáž proti bolestem - jak udělat, připravit, postupovat

Medová masáž proti bolestem: Tato masáž nejen zkrášluje, ale má i detoxikační účinky a pomáhá proti bolestem. Rozpustíme med a ještě teplým se necháme masírovat. Masáž by měla být pomalá a trvat aspoň 20 minut. Med se přidává postupně podle potřeby, aby zůstával teplý. Výborně působí při onemocnění svalů a kloubů, bolestech hlavy, nespavosti, depresích a pomáhá i při menstruačních bolestech.

Bolest kloubů - jak, čím ulevit, zmírnit, léčit (med, skořice, propolis)

Bolestivé klouby: Kus bílého plátna natřeme medem a přiložíme na bolestivé místo. Obklad přikryjeme utěrkou a upevníme. Účinek můžeme zvýšit tím, že do medu přidáme mletou skořici a přiměřené množství propolisové tinktury.

Artritida - nápoj proti bolestem - jak udělat, připravit (med, skořice, voda)

Pokud vás trápí artritida, v šálku horké vody rozpustíme 2 lžíce medu a 1 čajovou lžičku skořice. Pijeme pravidelně ráno a večer. Pomáhá zmírnit a odstranit bolest.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny