Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Klouby, páteř

► Zánět koubu, artritida - babské rady, léčba, jak si ulevit (mateří kašička)

Zánět kloubu, artritida: Dobrý léčebný efekt byl zaznamenán u pacientů trpících artritidou, kteří užívali 10 až 20 mg mateří kašičky 2x denně.

Bolest kloubů - kúra proti potížím - jak připravit, udělat (med, ocet, babí hněv)

Na bolest kloubů povařte 1/2 hodiny ve 450 g medu a 1 1/2 litru octa 100 g na drobno posekaných kořínků babího hněvu (jetelice trnité) a užívejte 3 lžíce směsi denně.

Bolest kloubů, revmatismus - olej proti potížím - jak připravit, udělat (třezalka, olivový olej)

Lidový recept doporučuje na revmatické klouby třezalkový olej. Můžete si ho připravit do zásoby. Kdysi se mu říkalo také olej svatého Jana, což zhruba napovídá, kdy byste měli na bylinku do přírody vyrazit. A není to tak jednoduché, protože by měla být těsně před rozkvětem, navíc ji musíte sbírat zasucha a před polednem. Nasbíranou třezalku nechte mírně zavadnout a pak naložte hrst květů do půl litru olivového oleje.

Číst dál: Bolest kloubů, revmatismus - olej proti potížím - jak připravit, udělat (třezalka, olivový olej)

Bolest kloubů, artritida - kúra proti potížím - jak připravit, udělat (bezinky, cukr, konzervant)

Připravte se na artritidu nebo bolesti v kloubech už v době, kdy kvetou bezinky. Plody rozvařte, prolisujte, do šťávy přidejte umělé sladidlo nebo cukr a konzervant. Po třiceti minutách vaření směs nalijte do malých skleniček a zasterilujte. Užívá se denně jedna až dvě kávové lžičky.

Bolest kloubů - kúra proti potížím - jak připravit, udělat (petrželová semena)

50 g petrželových semen (z vykvetlé petržele na zahrádce) uvaříme v 150 ml červeného přírodního vína. Pijeme při bolestech kloubů, zejména se osvědčuje při bolestech kloubů při změně počasí. Bere se dvakrát až třikrát denně

Číst dál: Bolest kloubů - kúra proti potížím - jak připravit, udělat (petrželová semena)

Odvápnění kostí - nápoj pro dodání vápníku do těla - jak udělat, připravit

Nápoj na odvápněné kosti - postup: Vajíčka velice dobře umytá (vydrhnutá) dáme do sklenice a zalijeme šťávou z vymačkaných citronů. Vajíčka musí být celá ponořená v citronové šťávě (pokud nám pochybí citronové šťávy, můžeme použít i tzv. citronek na dolití). Necháme na chladném místě nejlépe v lednici 5 - 10 dnů louhovat (skořápka

Číst dál: Odvápnění kostí - nápoj pro dodání vápníku do těla - jak udělat, připravit

Bolest zad - jak, čím pomoci, ulevit (třezalkový obklad)

Při bolestech zad pomáhají teplé obklady s třezalkovým olejem, které přikládáme na postižené místo asi na 15 minut.

Bolest zad - jak, čím pomoci, ulevit (rozmarýnová koupel)

Při akutních potížích při domácí léčbě pomáhá teplo: koupel s několika lžícemi rozmarýnového oleje a teplotou 35-38 C uvolňuje křečovité stažení svalů a zlepšuje prokrvení.

Bolest kloubů - jak, čím pomoci, ulevit (bříza bělokorá)

Na bolest kloubů si připravíme koupel z 200 g sušeného listu břízy bělokoré, kterou vyluhujeme ve 4 litrech vody. Výluh stačí pravidelně přikládat v podobě zábalu na bolestivý kloub.

Zánět kloubů - jak, čím léčit, pomoci (celer)

Kloubový zánět dokáže zmírnit obyčejný celer. Tato zelenina posiluje nejen nervový systém, ale pomůže i při zánětu kloubů. 20 g celeru nakrájíme nadrobno a převaříme v 1/2 litru vody, scedíme. Pijeme alespoň dva šálky odvaru denně.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny