Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

► Bylinná koupel na hemoroidy, hemeroidy, zlatou žílu - příprava

Sedací koupel při hemoroidech: 30-40 g drcené sušené dubové kůry na 1 litr vody povaříme 20 minut, přecedíme a vychladíme. Podobný účinek má vychlazený gel nebo sprej z dubové kůry.

► Bylinková mast na hemoroidy - byliny, bylinky, léčba (řebříček, maliník)

Řebříčková mast na hemoroidy: 100 g sádla vepřového nesoleného zahřejeme, až se rozpustí, a přidáme 20 g čerstvých rozmělněných květů řebříčku + 20 g roztlučených listů maliníku. Krátce zamícháme a odstavíme z ohně. Napůl vychlazené prolisujeme přes pláténko.

Číst dál: ► Bylinková mast na hemoroidy - byliny, bylinky, léčba (řebříček, maliník)

Hemeroidy, hemoroidy - léčba pomocí stravy (diviznové koláčky)

Koláčky proti hemoroidům podle bylináře Matthioliho: Dobře usušený kořen divizny pomeleme v mlýnku na mák na prášek a 15 g prášku smícháme s 1 žloutkem, trochou oleje a hladkou moukou. Zpracujeme na těsto a upečeme z něho malé koláčky o velikosti 2-3 cm.

Číst dál: Hemeroidy, hemoroidy - léčba pomocí stravy (diviznové koláčky)

Krvácení z konečníku - jak, čím zastavit (šťáva z kopřiv, vata)

Krvácení z konečníku zastavíte, vložíte-li si mezi hýždě kus vaty, kterou napustíte šťávou z mladých kopřiv.

Hemeroidy, hemoroidy - mast proti bolesti - jak udělat, připravit (mandlový olej, žloutek)

Při potížích s hemeroidy vypijte ráno na lačný žaludek 2 lžičky olivového oleje, načež si namažte hemeroidy touto mastí: žloutek z hodně čerstvého vejce (pokud možno týž den ráno snešeného! ), ztlučte se lžící mandlového oleje.

Krvácející hemeroidy, hemoroidy - obklad proti potížím - jak udělat, připravit (černý bez, heřmánek, mléko)

Hemeroidy krvacejíc: Opatřte si květ bezu černého a květ heřmánku vonného (stejné množství), smíchejte je a vložte do čistého lněného pytlíčku, načež je povařte 5-10 minut v mléce a přiložte ještě vlažné na hemeroid. Krvácení brzo ustane.

Hemoroidy, hemeroidy - koupel proti potížím - jak připravit, udělat (vanilka, tymián)

Hemoroidová sedací koupel: do vany s teplou vodou přidejte polévkovou lžíci vanilky a stejné množství tymiánu. Promíchejte a do vody se posaďte. Neseďte v ní však dlouho, koupel by neměla trvat déle než pět minut. Zato byste ji měli provádět obden.

► Zevní, vnější hemeroidy, hemoroidy - babské rady, byliny, bylinky (domácí mast)

Zevní neboli vnější hemoroidy utiší mast z měsíčku zahradního. Jejím základem je kromě měsíčku nesolené vepřové sádlo. To důkladně promíchejte s bylinkou a postižená místa pravidelně potírejte. Mast výborně proniká do tkání.

Hemoroidy, hemeroidy - koupel proti potížím - jak připravit, udělat (kokoška pastuší tobolka)

Na hemoroidy je účinná sedací koupel z kokošky pastuší tobolky. V tomto případě dejte tři kávové lžičky usušené natě do čtvrtlitru vody, nechte přejít var, a vylouhujte, přecezený výluh pak nalijte do koupele. Koupel by měla trvat minimálně 20 minut.

Hemoroidy, hemeroidy - koupel proti potížím - jak připravit, udělat (jitrocel)

Hemoroidy dobře léčí jitrocel- má totiž antibakteriální účinky. Připravte si sedací koupel: ve dvou sklenicích vody uvařte jednu až půldruhé polévkové lžíce jitrocele. Sceďte a příjemně teplé nalijte do umyvadla nebo jiné nádoby, do níž si můžete sednout.

Číst dál: Hemoroidy, hemeroidy - koupel proti potížím - jak připravit, udělat (jitrocel)

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny