Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Nespavost, psychika, psychické nemoci

Jak na nespavost (mokré ponožky)

Nemůžete-li usnout, zkuste si natáhnout bavlněné ponožky namočené ve studené vodě a přes ně suché vlněné ponožky.

Jak na nespavost (mléko s medem)

Nemůžete-li usnout, zkuste vypít sklenici teplého mléka s medem.

► Uklidňující olejová koupel na nespavost, únavu, vyčerpání - příprava

Citrusová uklidňující koupel při nespavosti, únavě, vyčerpání: Do 1 lžičky základního oleje jojobového nebo slunečnicového přidáme 5-8 kapek oleje oblíbené citrusové vůně a nalijeme od vany. Éterický olej do koupele můžeme také rozmíchat v trošce medu či mléka.

Číst dál: ► Uklidňující olejová koupel na nespavost, únavu, vyčerpání - příprava

► Bylinný odvar na nervozitu, nervová onemocnění - byliny, bylinky, léčba

Odvar ze šalvěje do koupele při nervových onemocněních: do 1 litru studené vody dáme 200 g šalvěje, krátce povaříme a louhujeme 20 minut, pak přilijeme do vany do teplé vody. Koupel by neměla být delší než 20 minut a přesáhnout teplotu 37 C. Koupel není vhodná pro těhotné ženy.

Čaj na nespavost, uklidnění - byliny, bylinky, příprava

Čaj z bazalky proti nespavosti a k celkovému uklidnění: 1 lžíci bazalky zalijeme 1 hrnkem vroucí vody a louhujme 5 minut, scedíme a pijeme podle potřeby max. 3x denně 1 šálek po jídle a před spaním.

Šťáva na únavu, stres, rekonvalescenci organismu - byliny, bylinky, léčba

Čerstvě vylisovaná šťáva z černého rybízu při únavě, stresu a v rekonvalescenci: Nejúčinnější je čerstvě vylisovaná šťáva z plodů sbíraných v době jejich plné zralosti, pijeme podle potřeby.

Nervový čaj s třezalkou - příprava

Nervový čaj (nálev) s třezalkou podle Janči a Zentricha - příprava: 1 lžíci směsi zalijeme 1 hrnkem vroucí vody a louhujeme 10 minut. Pijeme max. 3x denně nejméně 3 týdny a nejdéle 3 měsíce. Kratší léčba nemá smysl. Pozor na přecitlivělost na sluneční záření, kterou může třezalka vyvolat, pokožku chráníme kvalitními opalovacími krémy s filtrem a při léčbě se vyhýbáme nadměrnému slunění.

Číst dál: Nervový čaj s třezalkou - příprava

► Čaj na nespavost, uklidnění nervů, bolest hlavy, strach

Čaj při nespavosti, pro uklidnění nervů, bolestí hlavy a pocitu strachu: Po 1 lžičce lipového květu + majoránky + meduňky přelijeme hrnkem vroucí vody a louhujeme 5 minut. Scedíme a pijeme 1 šálek po jídle či před spaním.

Číst dál: ► Čaj na nespavost, uklidnění nervů, bolest hlavy, strach

► Nespavost - byliny, bylinky, léčba, babské rady (meduňka)

Čaj a koupel z meduňky proti nespavosti: Po 1 čajové lžičce květů lípy + majoránky + meduňky přelijeme velkou sklenicí vroucí vody a necháme louhovat 10 minut. Zároveň si připravíme koupel: 2-4 hrsti meduňky vložíme do 3 litrů studené vody, zahřejeme a přikryté povaříme 15 minut, louhujme 10 minut, scedíme a vlijeme do koupele do vody asi 37 C.

Číst dál: ► Nespavost - byliny, bylinky, léčba, babské rady (meduňka)

► Jak zlepšit usínání, nespavost, problémy se spánkem (med, mateří kašička)

Při nespavosti před spaním užíváme lžičku medu s mateří kašičkou v poměru 1 g mateří kašičky na 250 g medu. Zlepšuje spánek i tělesnou kondici.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny