Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

►Zvýšení imunity, odolnosti organismu (rakytínk, rakytníková tinktura)

Tinktura z rakytníku pro zvýšení imunity, obranyschopnosti organismu: Do sklenice vody nebo do čaje nakapeme 20-40 kapek tinktury 2-3x denně, ne však večer. Pro těhotné a kojící matky a děti kapeme do horkého bylinkového čaje, aby se obsažený líh vypařil, a pijeme zchladlé.

Imunita, odolnost organismu - Medový nápoj na posílení imunity - jak udělat, připravit

Medový nápoj na posílení imunity - příprava: z citrusů vymačkáme šťávu, přidáme med, skořici a silicium.
Šťávu pijeme každý den před snídani.

Číst dál: Imunita, odolnost organismu - Medový nápoj na posílení imunity - jak udělat, připravit

Imunita, imunitní systém, odolnost proti nemocem - jak, čím posílit, zvýšit (med, skořice, propolis)

Denní užívání medu a skořice posiluje imunitní systém a chrání tělo před bakteriemi a virovým onemocněním. Účinnost ještě zvýší přídavek několika kapek propolisové tinktury.

Senná rýma, alergie na pyly - jak, čím pomoci (yzop)

Yzop pomáhá při senné ryme velmi dobře. Nejvhodnější aplikace je v podobě čaje. 1 čajová lžička natě yzopu se spaří 1 šálkem vařící vody. Třikrát denně vypijeme 1 menší šálek yzopového čaje. Těhotné ženy nemají yzop užívat!

Senná rýma, alergie na pyly - jak, čím pomoci (světlík)

Nálev ze světlíku zmírní nejhorší potíže při senné rýmě. 1 čajová lžička natě světlíku se spaří 1 šálkem horké vody. Třikrát denně vypijte 1 malý šálek svétlíkového čaje.

Senná rýma, alergie na pyly - jak, čím pomoci (studená sprcha obličeje)

Studená sprcha obličeje může pomoci při senné rýmě. Dvakrát denně namíříme hlavici ruční sprchy směrem na nos a necháme studenou vodu proudit přes obličej asi po dobu 5 až 10 vteřin. Také každodenní ranní třecí masáž může pomoci.

Senná rýma, alergie na pyly - kúra proti potížím - jak, čím pomoci (cibule)

Cibule není důležitá pouze v kuchyni, ale již u našich prarodičů platila za důležitý domácí prostředek proti mnohým potížím. Také u senné rýmy působí příznivě. Je účelné vypít denně, i když to příliš nechutná, 1 sklenici vody, ve které jsme několik hodin máčeli syrové plátky cibule.

Senná rýma, alergie na pyly - kúra proti potížím - jak udělat, připravit (kokoška, řebříček, dubová kůra, světlík, violka, kociánek)

Čajová kúra se při senné rýmě dobře osvědčuje. Smícháme po 15 g kokošky pastuší tobolky a řebříčku s květy  a po 10 g dubové kůry a nátržníku, a ještě po 20 g kvetoucího světlíku, trojbarevné violky (fialky) a kociánku.

Číst dál: Senná rýma, alergie na pyly - kúra proti potížím - jak udělat, připravit (kokoška, řebříček,...

Snížená imunita u dětí - čaj proti potížím - jak udělat, připravit (jitrocel, maceška, pastuší tobolka, lékořice)

Při povšechné slabosti a při snížení imunity se doporučuje tento čaj. Smícháme po 20 g listů jitrocele kopinatého, květy macešky a slézu, ale i 20 g pastuší tobolky a 50 g kořenů lékořice. Spaříme 1 čajovou lžičku uvedených sušených bylin 1 šálkem vařící vody, necháme 10 minut vyluhovat a pak vše scedíme. Asi třikrát denně bychom měli tento čaj podávat dítěti.

Posílení imunity u straších lidí - posilující nápoj - jak udělat, připravit (andělikový kořen, jalovcové víno, cukr)

Likér na posílení imunity u starších lidí: Nechte táhnout 10 dní 40 g  nadrobno posekaných andělikových kořínků v litru jalovcového vína. Pak přilejte 400 g cukru, převařeného v 1/2 l vody a vychladlého. Nechte znovu 14 dní táhnout, přefiltrujte a slejte do čistých menších lahví. Pijte denně 1 odlivku na lačný žaludek.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny