Naše babičky uměly z darů přírody využít opravdu skoro všechno. Na úporný kašel používaly řadu bylinek, ale také třeba ořechové skořápky. To vezmeme dvanáct prázdných vlašských ořechových skořápek, důkladně je omyjeme a na noc
namočíme do půl litru čisté vody. Druhý den tuto směs vaříme asi 30 minut. Vývar přecedíme a doplníme půl litrem převařéňé vody. Čaj pijeme vlažný a málo slazený třikrát denně.













